Przejdź do treści

Zewnętrzne lampy na taras

  • przez

Na lampy zewnętrzne składa się również oświetlenie naszego tarasu. To w końcu tutaj chętnie spędzamy letnie wieczory. Obecnie producenci oferują wiele ciekawych rozwiązań, jak lampy montowane w posadzce, wyznaczające granice tarasu. Tego typu rozwiązania dają wyjątkowo dyskretne i nastrojowe światło, a zarazem zapewniają poczucie bezpieczeństwa, ponieważ podkreślona światłem krawędź posadzki sprawi, że w mroku nocy czytelna będzie jej granica.

Oświetlenie zewnętrzne na taras posiada wiele wariantów. Należy pamiętać, że ilość dostarczanego na taras światła będzie zależała od wysokości lampy, a więc im będzie ona wyższa, tym większy będzie jej zasięg. Z tego powodu często wykorzystuje się lampy solarne mocowane na słupkach, które można wbić w ziemię wokół tarasu. Sporo możliwości oświetlenia tarasu oferuje jego zadaszenie. Otóż zamontowane w nim światło będzie dobrze oświetlało taras centralnie. Równie dobrym rozwiązaniem jest usytuowanie oświetlenia tarasowego nad stołem. Jeśli taras chroni wysunięty okap oświetlenie można zainstalować również w jego podbitce, tworząc regularnie rozmieszczone oświetlenie punktowe.

Lampy na taras

Do oświetlenia tarasu można wykorzystać lampy wiszące, jak kinkiety. Równie dobrze sprawdzają się lampy stojące. Zazwyczaj kolekcje lamp na taras projektowane są właśnie w tych dwóch wersjach. Obok tradycyjnych rozwiązań zajdziemy również bardziej nowoczesne modele lamp o uproszczonej, geometrycznej formie. lampy zewnętrzne posiadają najczęściej oprawy wykonywane z aluminium.

Inne rozwiązanie

Do wszechstronnych rozwiązań można zaliczyć proste lampy tarasowe o industrialnym pochodzeniu. Chodzi o wszelkiego rodzaju plafoniery oraz kinkiety. Możemy wybrać kinkiety, dające światło rozproszone, tworzące przytulny klimat po zmroku. Innym rozwiązaniem będą reflektorki, których światłem, dzięki regulowanemu ramieniu oprawy, można manewrować, kierując je w konkretne miejsce. W oprawach lamp oświetlających taras stosuje się najczęściej szkło mrożone, które dyskretnie rozprasza światło.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *