Przejdź do treści

Wdrożenia Microsoft 365- wszystko, co warto o nim wiedzieć

  • przez

Prowadzenie własnej firmy wiąże się z koniecznością doskonałej organizacji pracy. Tylko wówczas będziemy mogli cieszyć się z wymiernych rezultatów. Nic więc dziwnego, że dużą popularnością cieszy się wdrożenie office 365. Microsoft 365 to uaktualniona aplikacja dla małych i średnich przedsiębiorstw. Co warto o niej wiedzieć?

Microsoft 365 i jego krótka charakterystyka

Platforma Microsoft 365 ma jeden, główny cel- zwiększyć produktywność obsługiwanej działalności gospodarczej, która obsługiwana jest przez chmurę. W skład nowej Microsoft 365 (dawnej Office 365), wchodzą m.in. takie programy jak:

  • OneDrive,
  • Microsoft Teams,
  • Word,
  • Excel,
  • Outlook
  • PowerPoint

i wiele innych. Aplikacja skutecznie działa na klasycznych komputerach PC, tabletach, smartfonach, jak również komputerach Mac. To, co wyróżnia nowoczesne rozwiązanie to m.in. 1 TB dostępnej przestrzeni dyskowej w chmurze usługi OneDrive, dzięki której nie będziemy musieli obawiać się zbyt dużej ilości danych. Funkcje połączone z chmurą, umożliwiają współpracę nad plikami w czasie rzeczywistym. 

Migracja do office 365- zalety nowoczesnego rozwiązania

Migracja office 365 wiąże się z wieloma, wymiernymi korzyściami dla przedsiębiorców. Przede wszystkim jest to możliwość o wiele lepszej, skuteczniejszej współpracy pomiędzy różnymi działami czy poszczególnymi jednostkami firmy. Co więcej, wdrożenie Microsoft 365 jest doskonałą formą zabezpieczenia danych, które mogłyby wyciec w niepowołane ręce. Dodatkowo konfiguracja office 365 to z całą pewnością możliwość uzyskania nowoczesnego środowiska pulpitowego. 

Dawny Office 365 nie zawiera opcji uaktualnienia, w związku z czym aktualizacje wiążą się z koniecznością ponoszenia całych kosztów zakupu nowej aplikacji. Co więcej, można zainstalować ją tylko raz na jednym komputerze. Nie posiada także dodatkowej przestrzeni dyskowej online. 

Wdrożenie Microsoft 365- postaw na nową wersję Office 365

Wdrożenie Microsoft 365 bazuje na kilku, znaczących etapach, które będą pozwalać na doskonałą, wydajną pracę. Przede wszystkim wszystkie komputery danego przedsiębiorstwa powinny działać na aplikacji Microsoft 365. Wdrożenie aplikacji, jeśli jest to tylko możliwe, korzysta z istniejących narzędzi do zarządzania i infrastruktury. W związku z tym proces wiąże się z minimalnymi kosztami administracyjnymi. Co więcej, wprowadzenie do obiegu aplikacji Microsoft 365 minimalnie wpływa na pracę użytkowników.

Office 365 wdrożenie wiąże się koniecznością utworzenia listy użytkowników, jak również ustalenia bezpiecznych haseł. Co więcej, każdy z użytkowników pakietu musi posiadać właściwą licencję, by konto mogło być aktywne i gotowe do pracy. Ważne, by każdy z użytkowników posiadał jasno określoną rolę, uczestnicząc w całej organizacji. Wskazane osoby będą posiadać przypisane uprawnienia administratora. 

Jednym z ostatnich, lecz zasadniczych kroków, jest przypisanie własnej domeny. Adres e- mail jest niejednokrotnie główną wizytówką firmy. Wdrożenie Microsoft 365 wiąże się z zamianą darmowej domeny na adres z nazwą firmy. 

Nowy Microsoft 365 (dawny office 365) i jego implementacja, nie będzie wywoływać żadnych przestojów w firmie. Odpowiednie wdrożenie to gwarancja bezpieczeństwa i doskonałej sprawności działania. Postaw na sprawdzone rozwiązania i ciesz się z doskonałej pracy swojej działalności gospodarczej przez długi czas. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *