Zęby możemy stracić z wielu różnych powodów w rozmaitych sytuacjach życiowych. Takie braki w uzębieniu rzucają się w oczy i są wyjątkowo uciążliwe. Na szczęście dzisiaj to nie problem i stracone zęby można szybko odzyskać. Gabinet Dr. Baron w komfortowy sposób uzupełnia wszelkie braki w naszym uzębieniu. Istnieje kilka rozwiązań, które sprawią, że szeroki uśmiech znowu ozdobi naszą twarz.
Na stronie https://drbaron.pl/ możemy przeczytać o różnych sposobach uzupełnienia braków uzębienia, do których należą – mosty, implanty oraz ruchome uzupełnienia. To, jaką metodę wybierzemy zależy od naszej indywidualnej sytuacji. Należy podkreślić, że braki w uzębieniu, które nie zostaną uzupełnione mogą stać się początkiem choroby okluzyjnej. Pozostałe zęby szybko znajdują wolną przestrzeń i zaczynają się do niej przesuwać bądź wysuwać. Oznacza to, że przechylają się i wysuwają z kości, co powoduje niewłaściwy rozkład sił i może doprowadzić nawet do utraty pozostałych zębów. A zatem warto zająć się problemem jak najszybciej.
Most protetyczny
Chodzi o rodzaj protezy, w której korona stanowiąca uzupełnienie przymocowywana jest do sąsiednich zębów. Zaletą tego rozwiązania jest możliwość uzupełnienia nawet kilku ubytków znajdujących się obok siebie. Mosty porcelanowe zawierają często nawet 3 korony wypełniające ubytek i dwie stanowiące filary mostu. Cena zależy od liczby koron, które zawierać będzie most, jak również od techniki jego wykonania. Do najpopularniejszych rozwiązań należą mosty zębowe porcelanowe, pełnoceramiczne lub na podbudowie metalowej. Stosowne są też mosty na włóknie szklanym.
Implanty i protezy
Dla pacjentów, którzy utracili nie tylko koronę, ale też korzeń zęba bądź jego część, dobrym rozwiązaniem będą implanty zębowe, które w pełni odwzorowują funkcjonowanie zdrowego zęba, a przy tym nie ma żadnych ograniczeń w ich stosowaniu. Zasadnicza część implantu zębowego zastępuje korzeń i umieszczona jest w kości szczęki bądź żuchwy. Z kolei protezy mocowane są na dziąsłach na zasadzie przyssania. Istnieją również protezy mocowane na koronach teleskopowych, pozwalające na wykorzystanie zębów zachowanych jeszcze w jamie ustnej.