Przejdź do treści

Jak wyprodukować bimber?

  • przez

Jeśli chcemy zacząć produkować bimber w domowym zaciszu, powinniśmy zacząć od zakupu odpowiedniego sprzętu. Narzędzia do destylacji alkoholu to destylatory, destylarki, bimbrownice. Stosowane są różne nazwy. Kupimy je bez problemu w Internecie np. na stronie https://alembik.eu/146-destylatory-do-bimbru. W całej Polsce nie brakuje również specjalistycznych sklepów stacjonarnych. Najprostszym rodzajem destylatorów są alembiki. Te nieskomplikowane urządzenia składają się ze zbiornika i rurki. Mogą być wykonane z metalu lub szkła.

Nieco bardziej zaawansowane pod względem konstrukcyjnym urządzenie to destylarka pot still. Zamiast jednej rurki występuje w nim kilka odgałęzień. Taka destylarka posiada również termometr, który ułatwia kontrolowanie temperatury bimbru. Destylator typu pot still wyglądem zbliżony jest do metalowego walca. Jest droższy, niż prosty alembik, ale gwarantuje wytworzenie alkoholu dobrej jakości. Kupując destylator online, powinniśmy być ostrożni. Jeśli destylator ma podejrzanie niską cenę, omijajmy takie oferty szerokim łukiem. Chodzi o kwestie naszego bezpieczeństwa. Taki sprzęt musi być używany odpowiedzialnie i z rozwagą. Nie ma tu miejsca na eksperymenty. Sprzęt gorszej jakości automatycznie przekłada się na gorszy smak bimbru.

Jeśli posiadamy już odpowiedni sprzęt, możemy przejść do produkcji alkoholu. Pierwszym krokiem powinno być przygotowanie zacieru na bazie drożdży, mąki, cukru oraz wody. Taka mieszanka musi odstać przez tydzień, zanim umieścimy ją w destylatorze. Gdy już znajdzie się w urządzeniu, wykona ono całą pracę za nas. Pamiętajmy, że wytworzony w ten sposób bimber możemy przeznaczyć jedynie do własnego użytku. Jego produkcja na większą skalę jest zakazana przepisami.

Źródło: https://alembik.eu/146-destylatory-do-bimbru

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *