Przejdź do treści

Kupuj z głową. Jak kupić używane auto i nie zwariować?

  • przez

Myśl o zakupie używanego samochodu jest zupełnie u osób, które pragną stać się posiadaczami swoich czterech kółek jest zupełnie naturalna i bardzo częsta. Po pierwsze nie stać nas na zakup nowiutkiego auta z salonu. Po drugie koszty jego eksploatacji przewyższają możliwości przeciętej rodziny. Nabycie używanego samochodu nie musi wcale wyglądać, jak kupowanie kota w worku. Wystarczy dokładne i rzetelne sprawdzanie auta przed kupnem Rzecz jasna nie każdy z nas jest specjalistą. Jak wówczas poradzić sobie z oceną stanu auta?

Firmy sprawdzające samochód przed jego kupnem

Na rynku jest ich wiele. Należy wybrać doświadczonych doradców, którzy posiadają już odpowiednią renomę i których nie stać na ich utratę. Jedną z najbardziej znanych firm tego rodzaju jest http://mobilekspert.pl , która stanowi ogólnopolską sieć. Bez względu, w jakiej części kraju mieszkamy, możemy skorzystać z jej usług. Wykrywanie wad ukrytych, sprawdzanie przebiegu, stanu technicznego samochodu oraz wykrycie wszelkich prób sprzedaży aut kradzionych. Oto podstawowe zadania ekspertów tej firmy.

Dlaczego warto skorzystać z usług zewnętrznej firmy?

Jak już wspomnieliśmy, nie każdy z nas jest ekspertem motoryzacyjnym. Co więcej, nawet posiadając sporą wiedzę na temat samochodów, możemy dać się oszukać. Niebezpieczne mogą okazać się także „dobre rady” kolegi z pracy, szwagra czy ojca. Sprawdzenie auta pozwala uniknąć różnych nieprzyjemnych sytuacji i dodatkowych kosztów. Cena takiej usługi nie jest niska, ale biorąc pod uwagę fakt, że możemy stracić o wiele więcej, warto włączyć ją w koszty zakupu samochodu.

Źródło: http://mobilekspert.pl