Przejdź do treści

Na co zwracać uwagę wybierając oświetlenie tarasu?

  • przez

Odpowiednio dobrane oświetlenie zewnętrzne pozwala nam po zmroku korzystać z takich miejsc, jak tarasy, balkony czy altany ogrodowe. Decyduje ono nie tylko o komforcie domowników i gości, ale również o ich bezpieczeństwie. Nie bez znaczenia pozostają także kwestie estetyczne. Czym zatem kierować się wybierając oświetlenie na taras?

Taras to idealne miejsce na wieczorną kolację z rodziną, spotkanie z przyjaciółmi albo spokojny relaks z książką i kubkiem kawy. Światło, które montujemy na tarasie nie powinno nas oślepiać. Najlepszym wyborem jest światło rozproszone i bardzo dyskretne. Oczywiście, wybór lamp na taras jest ogromny. Przekonamy się o tym odwiedzając stronę sklepów z oświetleniem zewnętrznym. Lampy mogą być montowane na słupkach, których wysokość zależy od naszych potrzeb i preferencji. Mogą być także montowane na ścianach budynku np. kinkiety. Zewnętrzne lampy stojące dają sporą swobodę. Można je dowolnie przestawiać w zależności od bieżących potrzeb.

W przypadku tarasów zadaszonych sprawdzają się lampy ogrodowe montowane do płaszczyzny dachu. Punkty świetlne umieszcza się zazwyczaj nad stołem, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamontować lampy w kilku miejscach na tarasie zwłaszcza, gdy dysponujemy sporą przestrzenią. Ciekawym i praktycznym rozwiązaniem są również ruchome reflektorki. Ich światło można skierować w dowolny punkt tarasu, który akurat wymaga doświetlenia. Urządzając grilla możemy np. skupić światło w miejscu, w którym przygotowujemy potrawy.

Źródło: http://lumos.shop.pl