Przejdź do treści

Jak urządzić kawalerkę w mieszkaniu?

  • przez

Właśnie wprowadziłeś się do nowej kawalerki. Zastanawiasz się jak ją urządzić, by mimo małego metrażu, była przestronna. Czy to w ogóle możliwe? Oczywiście. Pod warunkiem, że zastosujemy pewne triki aranżacyjne. Dowiedz się jak urządzić swoją kawalerkę, by wydawała się większa!

Unikaj ciemnych kolorów

Jeśli posiadamy małe mieszkanie, dobrze jest unikać ciemnych kolorów, jasne kolory z pewnością będą bardziej odpowiedniejsze dla kawalerki. Dlaczego? Malując ściany na jasne kolory sprawiamy, że mieszkanie wyda się przestronniejsze. Nie oznacza to bynajmniej, że ściany w całej kawalerce mają być pokryte jednolitym jasnym kolorem np. białym. Najlepiej operować kolorami. Łączyć je ze sobą tak byśmy to my dobrze się czuli w naszych czterech ścianach.
Na pewno musimy zapomnieć o ciężkich kotarach, które zasłaniają okna. Zdecydowanie lepszą opcją są rolety. Możemy również całkiem zrezygnować z wieszania firan, wówczas pomieszczenie nam się zdecydowanie optycznie powiększy. Mając to na uwadze, również dobór mebli jest ważny. Meble w kolorze jasnego drewna będą sprawiać, że mieszkanie wyda się przestronniejsze.

Minimalizm- kierunek działania

Najogólniej rzecz ujmując, żeby dobrze urządzić kawalerkę należy kierować się zasadą minimalizmu. Oznacza to pozbycie się wszystkich zbędnych rzeczy z naszego mieszkania. Każdy centymetr musi być wykorzystany w 100 %. Jeśli więc jesteśmy miłośnikami roślin doniczkowych to będziemy musieli ograniczyć się jedynie do jednego kwietnika. Ciężko będzie również zdecydować się na stół w kuchni, gdyż ta pewnie będzie mała.
Najważniejsze jest jednak to by mieszkanie zostało urządzone zgodnie z Twoim gustem, to w końcu ty masz się w nim dobrze czuć!

Remont? Musisz powiadomić zarządcę

Przy urządzaniu mieszkania może nasunąć ci się pomysł na przykład na usunięcie jednej ściany i połączenie kuchni z pokojem. Pamiętaj, że zanim rozpoczniesz prace remontowe musisz zgłosić się do zarządcy nieruchomości i dowiedzieć się czy nie potrzebujesz stosownych pozwoleń. Odwiedź stronę zarzadcakrakow.pl i sprawdź co musisz wiedzieć o wykonywaniu remontu w mieszkaniu.