Przejdź do treści

Jak dobrze wybrać meble z szerokiej oferty dziecięcej?

  • przez

Szeroka ofertach mebli dla dzieci w sklepach meblowych czasem może zdezorientować. Nie chodzi o to, ze nic w tych sklepach nie ma, a o to, że wybór jest tak duży, a meble tak wymyślne, że nagle nie wiadomo na co się zdecydować.

Jak wybrać ten jeden z wielu mebli.

Producenci mebli przeszli w ostatnich latach samych siebie, tworząc meble dziecięce w niesamowitych kształtach. W rezultacie jednak rodzice chłopców i dziewczynek zamiast wybierać coś ciekawego i uniwersalnego, stają przed wyborem łóżek w formie samochodów, smerfów, misiów i innych dziwnych stworków i motywów.

Owszem, taka stylizacja jest bardzo fajna, jak jednak z takiego natłoku różnych mebli wybrać te, które zapewnią przytulną i dobrze zorganizowaną przestrzeń w pokoju dziecięcym?

Nikomu chyba nie trzeba powtarzać, że ważna jest jakość mebla, zwłaszcza, ze większość sklepów meblowych oferuje produkty podobnej jakości.
Najlepszą radą będzie: wybierzcie to, co najbardziej podoba się dziecku. Jeżeli lubi samochody, łóżeczko w kształcie auta, miłośnikom pluszaków misia, a dziewczynkom zamek królewny lub konika.
Meble te produkowane są po to, aby pokój dziecięcy mógł być jasny i radosny, warto więc pójść z duchem czasu i coś takiego stworzyć.

Stosownie do płci czy uniwersalnie?

Coraz częściej pojawiają się meble dziecięce, które można dopasować odpowiednio do płci. Z łatwością znajdziemy łóżeczka dziecięce w kolorze niebieskim, w kształcie wyścigówki lub z motywami sportowymi. Dla dziewczynek stawia się na księżniczki oraz laleczki.

Czy dobrze jest wybierać takie meble dla dzieci? Jak zaznaczone zostało w poprzednim podpunkcie,jeżeli mebel jest solidny, nie ma to znaczenia.
Chodzi o to, aby dziecko mogło poczuć się wśród tych mebli dobrze, bezpiecznie i radośnie. Dzieciństwo to wspaniały okres i wielu rodziców chce zapewnić swoim pociechom to, co najlepsze. Skoro wydaje się, że meble dopasowane do płci dziecka to dobry pomysł, jeżeli są mocne, praktyczne i wygodne, nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań.