Przejdź do treści

Elektryk idealny

  • przez

Wybierając dobrego fachowca musimy sprawdzić, czy posiada on odpowiednie uprawnienia. Jeśli takich nie wykaże ryzykujemy zarówno jego zdrowiem i życiem, jak i naszym ale także zniszczeniem naszego domu z powodu pożaru. Dobre opinie znajomych czasami nie wystarczają, żeby znaleźć idealnego elektryka.

Załatwianie formalności

Elektryk posiadający wszystkie niezbędne papiery potwierdzające jego umiejętności jest bardzo przydatny. Po wykonaniu u nas w domu instalacji, jest w stanie przeprowadzić zgodny z przepisami odbiór i dokonanie odpowiedniego wpisu z dzienniku budowy, dzięki temu nie musimy zatrudniać kolejnej osoby, która jest w stanie to zrobić.

Przedstawienie kosztorysu i funkcjonalność

Fachowiec z prawdziwego zdarzenia przedstawi nam koszt robót w naszym domu, gdzie raczej nie pojawią się niespodziewane dodatkowe koszta. Dzięki temu mamy świadomość ile wydamy na elektryka, i nie spotka nas niemiła niespodzianka w postaci dodatkowych kosztów. Taka osoba uczciwie informuje nas ile musimy wydać na skorzystanie z jego usług. Nie poleca się zatrudniania najtańszych fachowców, bo jak wiadomo „chytry dwa razy traci”.
Elektryk, który po otrzymaniu projektu instalacji elektrycznej nie ma do nas pytań nie jest najlepszym specjalistą w okolicy. Zazwyczaj takie osoby robią wszystko po swojemu elektryk kraków, nie bacząc na nasze wymagania i są to, nie owijając w bawełnę partacze. Rzetelny specjalista powinien zapytać nas na wstępie, czym ogrzewamy dom, skąd mamy wodę i jakie będziemy mieć w domu urządzenia AGD. Tylko tak można ocenić i zaplanować odpowiednią instalację elektryczną, która spełni swoje zadanie. Dzięki takim informacjom oceni wielkość zapotrzebowania na moc przyłączeniową dla domu na realnym poziomie. Oszczędzimy dzięki temu pieniądze na rachunkach za prąd w przyszłości.