Przejdź do treści

Dlaczego warto wybielać zęby u dentysty?

  • przez

Skuszeni reklamami często sięgamy po domowe sposoby wybielania zębów. Gama preparatów przeznaczonych do wybielania jest bardzo szeroka. Tymczasem mogą one spowodować więcej szkody, niż pożytku. Wybielanie zębów pozbawione nadzoru dentysty może okazać się dla nas po prostu niebezpieczne. Długotrwałe stosowanie past i innych preparatów wybielających może doprowadzić do poważnych uszkodzeń szkliwa, a stąd prosta droga do próchnicy.

Wybielanie zębów u stomatologa pozwoli określić przyczynę przebarwień i na tej podstawie dobrać odpowiednią metodę wybielania. Dentysta będzie również w stanie zapobiec niekontrolowanej demineralizacji. W ostateczności odradzi wybielanie, jeżeli będą istniały wyraźnie przeciwwskazania. Z tych powodów marzenia o pięknym, białym uśmiechu warto urzeczywistniać w gabinetach dentystycznych. Profesjonalnych klinik naprawdę nie brakuje. Jest ich pełno w każdym większym mieście.

W gabinety dentystyczne obfituje np. Kraków. I praktycznie w każdym wybielimy zęby w sposób szybki i bezpieczny dla zdrowia.