Przejdź do treści

Czym nazwiemy pozycjonowanie?

  • przez

Pozycjonowanie strony jest obowiązkiem każdej firmy, która chce się wybić w internecie. Liczba internautów w Polsce ciągle rośnie. Google jest jedną z najpopularniejszych wyszukiwarek Google, a miesięcznie korzysta z niej około 20 milionów internautów. Jest to jeden z najlepszych dowodów na to, że opłaca się prowadzić biznes w sieci. Dlatego należy zadbać o to, by użytkownicy z łatwością mogli wyszukać Twoją nazwę firmy.

Czym nazwiemy pozycjonowanie?

Pozycjonowanie w wyszukiwarce internetowej ma głównie skupiać się na zwiększeniu widoczności strony internetowej. Najczęściej pozycjonuje się bazując na technikach, które są kompatybilne z wytycznymi wyszukiwarek. Wykonuje się pozycjonowanie zgodnie ze standardami SEO.

Pierwsze trzy wyniki wyszukiwania zazwyczaj znajdują się obok znaku „reklama”. Są to tak zwane płatne wyszukiwania. Jeśli zależy nam na tym, by nasza strona była w tej pierwszej trójce, musimy zapłacić za tą reklamę. Za ilość czasu, stronę w bloku reklamowym odpowiedzialne jest narzędzie Google AdWords.

Warto również wspomnieć kilka słów o SEO, jest to skrót od search engine optymalization, jest to optymalizacja stron Google. Do najważniejszych czynników optymalizacji można zaliczyć:
– używanie słów kluczowych w tagach tytułowych
– umieszczanie słów kluczowych w tekstach, które znajdują się na stronie;
– używanie nagłówków;
– optymalizacja meta tagów, altów, opisów;
– optymalizacja czasu ładowania strony internetowej;

Jeśli interesują nas normalne formy wyszukiwania, czyli strony internetowe, które, tak czy siak, znajdują się na liście haseł najczęściej wyszukiwanych bez płacenia, wówczas są to strony podświetlone na zielone i jest ich około 10. Warto zaznaczyć, że strona z wynikami wyszukiwania, może wyglądać trochę inaczej u każdego, zależne jest to co dana osoba wpisuje w wyszukiwarce. Różne mogą być także wyświetlenia, które są w pierwszej dziesiątce.
Co zatem nasza agencja seo może Ci gwarantować w umowie?

Prace, jakie prace będą realizować w ramach umowy np.:

Monitorowanie pozycjonowanych fraz kluczowych
Google Search Console – monitorowanie stanu witryny
Google Maps – dodanie wizytówki firmy
Optymalizacja meta tagów
Optymalizacja treści strony
Optymalizacja kodu strony
Instalacja kodu Google Analitycs
Pozyskiwanie linków

Szukasz inspiracji, pomocy? na stronie przemekbednarz.pl pomożemy, doradzimy. Z nami zawsze bezpiecznie i z sukcesem.