Płatności

Nowatorskie płatności mobilne

Styczeń 10 2018

Dzisiaj większość naszych codziennych problemów jesteśmy w stanie rozwiązać w sieci. Nie chcąc poświęcać czasu i energii na zakupy na mieście, wolimy załatwić wszystko od ręki za pomocą urządzenia mobilnego. Te nowe potrzeby konsumenckie sprawiły, że serwisy płatności, jak Dotpay opracowały szereg wygodnych metod nabywania produktów i usług w sieci. Zamiast spędzać dużo czasu w centrach handlowych, od teraz możemy płacić natychmiastowo nawet w czasie podróży tramwajem. Wszystko załatwimy bowiem za pośrednictwem smartfonu.

Dzięki powszechnej dostępności telefonów komórkowych istnieje duże zapotrzebowanie na szybką realizację płatności za ich pomocą. Właśnie dlatego opracowano płatności mobilne, a więc transakcje bezgotówkowe, których można dokonać za pomocą urządzeń mobilnych takich jak smartfon czy tablet lub technologii mobilnej USSD, WAP, SMS lub NFC. Oczywiście warunkiem koniecznym jest łączność Internetowa lub telekomunikacyjna. 

Plusy płatności mobilnych
Płatności mobilne usprawniły sam proces e-transakcji w ten sposób, że zarówno e-przedsiębiorca, jak i jego klient mogą cieszyć się szybkim otrzymaniem środków oraz towaru. Głównym plusem m-płatności jest pozyskanie przejrzystego i efektywnego systemu rozliczeniowo-księgowego przez e-przedsiębiorców. Kupujący mogą za to bezpiecznie i szybko nabywać upragniony produkt lub usługę. Wszystkie te aspekty są niezwykle ważne, ponieważ e-rynek stał się bardzo konkurencyjny. E-sklep, który nie zapewnia sprawnej realizacji transakcji nie ma szans na przetrwanie, ponieważ klienci szybko przejdą do konkurencji z lepszą ofertą. Do tego stare metody, wymagające wpisania wszystkich potrzebnych danych ręcznie są zniechęcające i niebezpieczne. W końcu wiążą się z możliwością popełnienia pomyłki, wymagają czasu oraz stwarzają doskonałą okazję dla cyberprzestępcy. Właśnie dlatego opisane wyżej działania zautomatyzowano do postaci m-płatności. Tutaj dane uzupełniane są automatycznie a użytkownik musi tylko potwierdzić transakcję jednym kliknięciem na ekranie własnego telefonu.

Formy m-płatności w Dotpay
W Dotpay znajdziemy takie formy m-płatności jak, m-Pay, Sky Cash i BLIK Mobile. Pierwsza to usługa działająca w oparciu o aplikację mobilną umożliwiającą realizowanie różnego rodzaju płatności. Druga to uniwersalny system, pozwalający na szybkie dokonywanie płatności przy użyciu telefonu z założonym i doładowanym wcześniej kontem portmonetki SkyCash. Trzecie rozwiązanie to BLIK Mobile. Jest ono w pełni zintegrowane z Dotpay i pozwala na dokonywanie e-płatności bez konieczności logowania się do systemu bankowego.

Udostępnij