Płatności

Visa Checkout – co to jest?

Kwiecień 12 2018

Firma MasterCard już jakiś czas temu wprowadziła na rynek swój elektroniczny portfel, znany jako Masterpass. Z kolei firma VISA zwlekała z wprowadzeniem podobnego produktu do swojej oferty. Do niedawna! Visa postanowiła odpowiedzieć na rosnące potrzeby konsumentów i oddała do użytku nową usługę o nazwie VISA Checkout. Co ciekawe, Polska jest póki co jedynym krajem w Europie, w którym ją uruchomiono. W artykule wyjaśniamy jak ona działa, w jaki sposób ją zainstalować oraz w jakich sytuacjach może być pomocna.

Visa Checkout jest sprawdzoną na świecie szybką, wygodną i bezpieczną formą płatności, która dostępna jest już w Polsce. Dzięki tej usłudze e-konsumenci mogą płacić online zarówno z urządzeń stacjonarnych, jak i mobilnych podając jedynie swój login i hasło. Płatności z Visa Checkout można dokonywać u pierwszych polskich detalistów, jak również na stronach wielu międzynarodowych firm.

Jak to działa?
Omawiana usługa Visa Checkout działa na zasadzie elektronicznego portfela. Przeznaczona jest przede wszystkim dla tych osób, które często robią zakupy online, przy użyciu technologii mobilnej. W tym wypadku usługa stanowi spore ułatwienie. Kiedy nabywamy przez Internet produkty lub usługi i chcemy zapłacić kartą płatniczą w tradycyjny sposób, musimy każdorazowo po nią sięgnąć, wprowadzić wszystkie zamieszczone na niej dane, a następnie udostępnić jeszcze konieczne informacje do wysyłki. Oczywiście nie jest to zbyt czasochłonne, ale w dłuższej perspektywie może być irytujące i uciążliwe, o czym na pewno niejednokrotnie przekonał się każdy z nas. Natomiast dzięki elektronicznym portfelom, takim jak Visa Checkout, możemy znacznie usprawnić cały proces robienia zakupów online. Żeby móc cieszyć się takim przywilejem, wystarczy zarejestrować się w systemie i zapisać w nim swoje karty. Warto dodać, że obsługuje on zarówno karty debetowe, jak i kredytowe, a także prepaid, i to nie tylko Visy, ale też MasterCard. Co więcej, z usługi można korzystać na różnych urządzeniach, jak komputery, tablety i smartfony. Gdy w sklepie internetowym jako opcję płatności wybierzemy VISA Checkout, wszystkie dane zostaną uzupełnione automatycznie, jednak przy większych sumach będziemy musieli jedynie potwierdzić transakcję specjalnym kodem SMS. W ten sposób możemy kupować online wszędzie i w każdej chwili, nawet wtedy gdy nie mamy przy sobie karty.

O firmie Visa 
Firma Visa Inc. Zajmuje się technologiami płatniczymi i świadczy szybkie, bezpieczne oraz niezawodne usługi płatności elektronicznych na rzecz konsumentów, firm, instytucji finansowych oraz różnych jednostek sektora publicznego w ponad 200 krajach oraz terytoriach zależnych. Firma nie jest bankiem, nie wydaje kart płatniczych, nie udziela kredytów oraz nie ustala opłat pobieranych od użytkowników, jednak dzięki wprowadzanym przez nią innowacjom jej klienci z grona instytucji finansowych mogą oferować konsumentom większy wybór płatności online.

Udostępnij