Płatności

Płatności online dla e-biznesu

Kwiecień 8 2018

Płatność kartą, szybkie przelewy, płatności SMS, czy portfel elektroniczny to metody płatności online, z jakich chętnie korzystają e-konsumenci. Ich sprawna realizacja jest priorytetem dla właścicieli e-biznesów. W końcu płatności online stworzono właśnie po to, aby przyśpieszać proces zakupowy. Z badań rynki e-commerce wynika, że w ciągu kilku ostatnich lat płatności online zyskały na popularności i znaczeniu. Stają się one standardem przy zakupach w sieci dla większości Polaków, którzy kładą coraz większy nacisk nie tylko na wygodę i bezpieczeństwo procesów płatności, ale także na ich szybkość.

Widoczny wzrost zainteresowania płatnościami online wśród e-konsumentów, eksperci wiążą z rozwojem e-gospodarki i e-handlu oraz z przyzwyczajeniem społeczeństwa do prowadzenia konsumpcyjnego stylu życia. Przedsiębiorcy robią więc co mogą, aby dostosować swoje e-sklepy do zmieniających się potrzeb klientów, którzy cenią sobie wygodę i szybkość dokonywanych transakcji. Każdy, kto chce odnieść sukces w sieci, powinien pilnie śledzić innowacje wśród płatności online, ponieważ to one decydują, czy dany klient dokona zakupu w e-sklepie.

Inwestowanie w systemy e-płatności opłaca się!
Systemy e-płatności to dobra inwestycja głównie dlatego, że e-przedsiębiorstwa, poprzez rozwój swoich platform pod kątem płatności elektronicznych, pokazują swoim klientom wysoki profesjonalizm i umiejętność dostosowania się do zmieniających się potrzeb konsumentów. Jest to sygnał dla konsumentów, że dany sklep jest nowoczesny i rozumie rynek e-commerce, a więc jest godny zaufania. Co więcej, rozwój płatności online utwierdza przekonanie konsumenta do zakupów w sieci. Jeśli wybrany system jest łatwy w obsłudze, bezpieczny i szybki w realizacji, użytkownicy chętnie będą z niego korzystać, zamiast chodzić godzinami sklepach stacjonarnych.

Współpraca z operatorem
Pamiętaj, że proces finalizacji zakupu powinien być przede wszystkim łatwy w obsłudze i niebudzący obaw co do bezpieczeństwa całości transakcji. Obecnie istnieje wiele metod pozwalających na płacenie online. Są to przelewy pay-by-link, karty płatnicze oraz zwykłe transfery z rachunków bankowych. Wszystkie obecnie dostępne metody płatności są skupiane przez specjalne systemy, tzw. integratory. Jest to świetne rozwiązanie na współpracę. Wówczas to integrator pośredniczy w rozliczeniach i oferuje przedsiębiorcy kompletny pakiet usług oraz jest odpowiedzialny za sprawność i bezpieczeństwo wszelkich transakcji online. Przedsiębiorca przyjmujący płatność, otrzymuje potem zestawienia wszystkich dokonanych operacji na swój rachunek bankowy, z tym, że są one pomniejszone o niską prowizję. Warto więc przed wyborem pośrednika zwrócić uwagę na opłaty. Sprawdź również, czy posiada on międzynarodowe i polskie certyfikaty oraz czy podlega nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego. Równie ważna jest wysokość opłaty weryfikacyjnej i aktywacyjnej. Upewnij się czy dany dostawca nie pobiera żadnych dodatkowych opłat.

Udostępnij