Płatności

M-płatności podbijają polski rynek płatności elektronicznych

Marzec 24 2019

Smartfony, tablety, laptopy… urządzenia mobilne wkroczyły do naszego życia, rozgościły się w nim i wcale nie zamierzają wychodzić. Używamy ich coraz częściej do wykonywania rozmaitych, codziennych zadań. Znalazły również swoje miejsce w dziedzinie e-handlu oraz e-płatności. Możemy z ich pomocą dokonywać zakupów w sieci oraz regulować należności finansowe. Rynek m-commerce rozwija się w ogromnym tempie, a dostawcy płatności dostarczają klientom coraz bardziej nowoczesne i wygodne rozwiązania płatnicze. Nie brakuje aplikacji, które obsługują wirtualne portfele i pozwalają na komfortowe płatności zbliżeniowe. 

M-płatności – tylko ze sprawdzonym pośrednikiem płatności! 
Chcąc korzystać z m-płatności, sprzedawca powinien zainteresować się usługami sprawdzonego operatora płatności. Chodzi przede wszystkim o bezpieczeństwo danych klientów i ich kart w sieci. Dane przetwarzane w procesie transakcji nie mogą zostać przechwycone. Niestety, witryny zbudowane szybko i niewielkim kosztem nie dają żadnej gwarancji bezpieczeństwa. Klient dokonując płatności kartą powinien czuć się pewnie i bezpiecznie. Musi mieć zaufanie do sprzedawcy i jego usług. Coraz większa liczba m-klientów jest dzisiaj świadoma zagrożeń w Internecie. Jeśli sprzedawca nie korzysta z zaufanego pośrednictwa, sam nie jest godny zaufania. Klient wówczas rezygnuje z transakcji. Tym bardziej, że na konkurencyjnym rynku m-commerce z pewnością bez trudu znajdzie sprzedawcę, który zaoferuje mu wysoki poziom zabezpieczeń i usługi renomowanego operatora płatności. 

Jakie aplikacje wykorzystywane są najczęściej do płatności mobilnych? 
Na potrzeby m-klientów powstało wiele aplikacji ułatwiających płatności mobilne. Jedną z popularniejszych jest m-Pay. Dzięki niej bez trudu skorzystamy z płatnego parkowania, dokonamy płatności w sieci przy użyciu kodu QR czy doładujemy telefon. Apilkacja oparta jest o jednorazowe kody generowane przez system, które służą do zatwierdzania transakcji. Pieniądze pochodzą z wirtualnego portfela, który musimy wcześniej doładować. Doładowanie zawsze wymaga zgody użytkownika. 

Kolejna popularna aplikacja, a właściwie rozbudowana platforma, która obsługuje mnóstwo funkcji to Sky Cash. Może stać się naszym pomocnikiem w dużych miastach, zapewniając zawsze sprawne i skuteczne działanie. Sky Cash pozwala na obsługę zdalnych wypłat z bankomatów. Z jej pomocą błyskawicznie zarezerwujemy i kupimy bilet na pociąg, nawet stojąc już na peronie. A to tylko jedne z jej wielu możliwości. 

Rola responsywnej bramki płatności w płatnościach mobilnych 
Bez responsywnych bramek płatności oferowanie płatności mobilnych nie ma większego sensu. Responsywny system płatności automatycznie dostosowuje się do urządzenia, na którym jest wyświetlany. Wyobraźmy sobie formularz zakupów wyświetlający się na niewielkim ekranie smartfona. Jeśli nie będzie on odpowiednio przystosowany do urządzenia, klient spędzi mnóstwo czasu usiłując wprowadzić dane w malutkich okienkach pól formularza. Prawda jest taka, że nawet nie będzie próbował tego robić. Najprawdopodobniej zrezygnuje z zakupów i wybierze innego sprzedawcę, który zadba o jego komfort. 

 

Udostępnij