E-handel

Jakie usługi oferuje swoim klientom Dotpay.pl?

Sierpień 24 2018

Serwis Dotpay.pl od lat wprowadza na polski rynek wszelkie nowinki technologiczne, które mają na celu ułatwienie nam życia. Na stronie internetowej serwisu przeczytamy, że jest to spółka działająca pod patronatem międzynarodowego agenta rozliczeniowego MCI EuroVentures, który wyspecjalizował się w płatnościach w sektorze e-commerce. Dzisiaj przedstawimy kilka ciekawych rozwiązań od Dotpaya, które zaoszczędzą wiele czasu i formalności użytkownikom. Jeśli jesteś zainteresowany, koniecznie przeczytaj poniższy artykuł.

Blik
Zacznijmy od nowości i usług od Dotpaya, które bardzo szybko zyskały uznanie wśród użytkowników. Jednym z nowoczesnych rozwiązań z zakresu płatności mobilnych jest Blik, aplikacja stworzona dla osób, które na co dzień korzystają z mobilnej bankowości. Do programu Blik dołączyło wiele banków, m. in. Alior Bank, Bank Millennium, Bank Zachodni WBK, ING Bank Śląski, mBank, PKO Bank Polski, Orange Finanse, Getin Bank. Poza nimi coraz większa liczba serwisów internetowych z działu usługowo-handlowego udostępniło swoim klientom możliwość zapłacenia Blikiem. Ale nie tylko oni – do Blika przyłączyła się też Poczta Polska, urzędy i Allegro! Blikiem zapłacisz za rachunki i usługi dostępne w Poczcie Polskiej. Dosyć jednak teorii, czym jest Blik i jak z niego skorzystać? Wspomnieliśmy wyżej, że Blik to rozwiązanie z zakresu płatności mobilnych. Istotnie, aplikacja jest zintegrowana z kontem w aplikacji bankowej, z której korzystamy i działa na zasadzie generowania kodu, który wpisujemy w odpowiedni e-formularz lub terminal płatniczy. Dzięki Blikowi, na zakupy możemy chodzić wyłącznie z telefonem – nie potrzebny nam portfel ani karta płatnicza. Wystarczy dostęp do Internetu, wygenerowanie kodu i potwierdzenie transakcji – cały proces płacenia za zakupy nie powinien nam zająć więcej niż kilka minut. Niesamowita oszczędność czasu!

Szybkie przelewy
Nawiązując trochę do powyższej usługi, Dotpay ma w ofercie tzw. szybkie przelewy. Czym różni się szybki przelew od tego tradycyjnego? Czasem realizacji - korzystając z konta Dotpay masz możliwość zrealizowania płatności w kilka sekund (i kilka kliknięć), a sprzedawca po kilku minutach dostanie potwierdzenie jej wykonania. Taka usługa jest bezpłatna dla klientów tego serwisu. Przypomnijmy, że księgowanie tradycyjnego przelewu trwa nawet kilkadziesiąt godzin, nie wspominając o logowaniu się na stronę banku i przepisywaniu danych transakcji.

Raty online
Dotpay umożliwia swoim klientom na skorzystanie z opcji rat online, która polega na tym, że kupujący dostaje szybką pożyczkę. Za pośrednictwem Dotpaya klient zostaje przekserowany do bankowości, z której korzysta i może wystąpić o wniosek o kredyt. Serwis bez zwłoki wypłaca na konto klienta przyznaną pożyczkę, której zakres kwot wynosi od 300 do 20 tysięcy złotych (spłaty można dokonać w czasie od 3 miesięcy do 3 lat). Dlaczego rata online jest korzystna? Po pierwsze, nie trzeba wychodzić z domu, po drugie Dotpay ściśle współpracuje z bankami (np. Alior Bankiem), dzięki czemu proponuje korzystniejsze oferty. Po trzecie, udostępnia dodatkowe usługi takie jak kalkulatory ratalne, które można pobrać ze swojego panelu administracyjnego. 

Udostępnij