Płatności

Obsługa płatności online dla firm

Czerwiec 13 2018

Dzisiejszy biznes coraz częściej odchodzi od obrotu gotówką na rzecz płatności bezgotówkowych. Dla każdego przedsiębiorcy zaletami korzystania z obrotu bezgotówkowego są m.in. redukcja kosztów, oszczędność czasu, większa kontrola dokonywanych transakcji oraz globalny zasięg. To jednak nie wszystko. Pamiętajmy, że płatności bezgotówkowe charakteryzują się również większą wygodą dla klientów, którzy zamiast gotówki wolą nosić w portfelu karty płatnicze, albo preferują płatności dokonywane za pośrednictwem sieci.

Obecnie podstawowym narzędziem prowadzenia rozliczeń firmy z partnerami oraz urzędami jest konto bankowe. Jeżeli jesteś przedsiębiorcą i do tej pory nie przyjmowałeś płatności bezgotówkowych, najlepiej jeśli skorzystasz z usług doświadczonego pośrednika płatności online, jak Dotpay.

Wdrożenie płatności bezgotówkowych
Wdrożenie obsługi płatności bezgotówkowych polega między innymi na instalacji terminali do przyjmowania płatności kartami lub systemu obsługi płatności online. Cały ten proces jest bardzo łatwy. Na rynku istnieje bowiem wiele firm, u których można zamówić taką usługę wraz z odpowiednim serwisem. Pierwszym krokiem ze strony zainteresowanego przedsiębiorcy może być kontakt z bankiem, w którym prowadzi rachunek i sprawdzenie, czy nie oferuje on usługi jak instalacja terminali do obsługi kart płatniczych. Jeśli jednak przedsiębiorca chce przyjmować płatności online na własnej stronie internetowej, najlepiej jeśli skorzysta z usług certyfikowanego pośrednika płatności online.

Co należy wziąć pod uwagę?
Decydując się na wprowadzanie płatności bezgotówkowych, niezależnie od tego, czy będą to płatności kartami, czy szybkie przelewy należy przeanalizować klika kwestii. Przede wszystkim zwróć uwagę na koszty. Otóż obsługa płatności bezgotówkowych oznacza dodatkowy koszt, który najczęściej jest określoną prowizja od każdej transakcji, pobieraną przez operatora płatności. Pamiętaj również, żeby zawsze porównywać oferty kilku firm obsługujących płatności. Dowiedz się dokładnie, jakie będą koszty obsługi, ponieważ bardzo często chodzi nie tylko o prowizję, ale też o opłaty za raporty z transakcji, instalację usługi oraz koszt transferu środków na konto. Warto też sprawdzić ile rodzajów płatności oferuje dana firma oraz z iloma bankami współpracuje. Dobrze też zapoznać się z opiniami użytkowników w Internecie na temat jakości usług danej firmy. Pamiętaj też, że warunki finansowe, jakie zaoferuje firma obsługująca płatności bezgotówkowe często nie są sztywne, a zależą od obrotu, branży, rodzaju usług. Warto zatem domagać się jak najkorzystniejszych dla siebie warunków. Miej na uwadze, że koszty, które ponosisz płacąc za obsługą płatności, mają na celu podnoszenie wygody Twoich klientów. Staraj się więc, aby system płatności spełniał przede wszystkim ich oczekiwania.

 

Udostępnij