Płatności

Innowacyjne formy płatności

Czerwiec 8 2018

W szybko zmieniającym się świecie, cenimy sobie szczególnie te rozwiązania, które pomagają w załatwianiu naszych codziennych spraw od ręki. Obecnie kupujemy coraz więcej i płacimy w różnych sklepach, zarówno stacjonarnych jak i online. Właśnie dlatego wolimy używać zintegrowanych urządzeń i aplikacji, które pozwalają na swobodne zakupy za pomocą smartfonu. Te rosnące potrzeby e-konsumentów spowodowały, że opracowano nowoczesną formę płatności, jaką jest portfel elektroniczny. Z powodzeniem zastępuje on tradycyjną wersję portmonetki, jej wirtualną formą. Nie musimy już nosić kart i gotówki przy sobie, wystarczy nam nasz telefon!

Pośrednicy płatności online są obecnie naszymi codziennymi partnerami. Pośredniczą w transakcjach między e-przedsiębiorcą, a jego klientem, oferując wiele nowoczesnych form płatności od opcji płacenia kartą, przez robienie przelewów internetowych, płatności mobilnych, płatności SMS do e-portfeli. A z jakich odmian e-portfeli możemy korzystać? 

PayPal
Jest to metoda działająca na zasadzie konta internetowego, przez które można szybko wysyłać pieniądze z rozmaitych źródeł, jak karta kredytowa czy rachunek bankowy, do szerokiego grona odbiorców. Wszystko odbywa się bez udostępniania swoich danych finansowych i osobistych. Oznacza to, że sprzedający w sklepie online nie widzi numeru karty kredytowej czy danych bankowych kupującego.

Bilety z Skycash
Skycash pozwala na uniknięcie długich kolejek do kas biletowych, konieczności odliczania drobnych oraz szukania parkomatu. Wystarczy, że zainstalujemy aplikację i zobaczymy, jak dużo czasu możemy zaoszczędzić, dzięki temu uniwersalnemu systemowi płatności mobilnych. SkyCash dostępny jest bezpłatnie i gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa. Dzięki niemu możemy opłacić parking w strefach płatnego parkowania aż w 64 polskich miastach, kupić bilety komunikacji miejskiej w 70 polskich miastach, zakupić bilety na połączenia krajowe PKP Intercity, wykupić ubezpieczenie komunikacyjne i turystyczne kupić bilety do sieci Multikino w całej Polsce, dokonać przelewów pieniężnych na komórkę, wypłacić gotówkę bez użycia karty w sieci bankomatów Euronet, zakupić bilety na połączenia przewoźników kolejowych działających na terenie Polski oraz opłacić rachunki. 

mPay
Aplikacja ta oferuje aż trzy źródła płatności. Są to portmonetka przedpłacona, podpięta karta płatnicza oraz karta w elektronicznym portfelu kart MasterPass. W ten sposób otrzymujemy kompletną wersję wirtualnego portfela. System zapamiętuje wszystkie dane, które wymagane są przy wystawieniu faktury czy rachunku. Cała procedura uwierzytelniana jest przez system OTP, co sprawia, że nie musimy już wypełniać samodzielnie całego formularza. Rozwiązanie jest zupełnie bezpieczne, szybkie i wygodne a do tego pozwala kupować na całym świecie.

Udostępnij