Rocznica devBlogów

W dniu 29 lipca 2010 roku upłynął równo rok od momentu powstania serwisu devBlogi.pl, a zarazem Grupy devMedia.pl. Wieść o powstaniu naszego serwisu rozniosła się stosunkowo prędko i w dość dynamiczny sposób zaczęło przybywać stałych czytelników (około 1300 na dzień dzisiejszy).

Co przyniósł nam ostatni rok? Co się zmieniło? Jakie są nowości?

Otóż przez ostatnie 12 miesięcy powstało 93 wpisów na blogu. Na początku tworzone przez dwóch tłumaczy (założycieli - immortal, rafek), a następnie również przez osoby, które zaoferowały swoją pomoc w zakresie tłumaczeń. W kolejności przybywali do nas: mixer, asgaroth oraz ostatnio mxs. Pragniemy dodać, iż cały czas jesteśmy otwarci na nowych tłumaczy - każdy może spróbować swoich sił! :)

Każdy z członków zespołu sam wybiera, co chce tłumaczyć. Niektóre wpisy wykazały się szczególną popularnością i zanotowały ponad 10 tysięcy odsłon. Dla przypomnienia były to:

Niezmiernie cieszy nas fakt, iż udaje nam się dostarczać Wam dobrej jakości branżowe teksty. Oczywiście bez Was ten serwis nie mógłby istnieć - naszą główną motywacją są Wasze komentarze, oceny i słowa uznania.

Na dzień dzisiejszy w serwisie znajdują się tłumaczenia takich postaci jak Jeff Atwood, Joel Spolsky, czy Steve Yegge. Jakich Waszym zdaniem bloggerów brakuje?

W miarę wzrostu popularności devBlogów, postanowiliśmy stworzyć dodatkowe dwa miejsca dla naszej programistycznej społeczności. Na początku roku 2010 uruchomiliśmy serwis devPytania.pl, który zrealizowany jest na tej samej platformie, co znany wszystkim StackOverflow. Następnie podjęliśmy się przetłumaczenia książki pt. "97 rzeczy, o których każdy programista wiedzieć powinien", czego efektem jest strona 97rzeczy.

Mając na uwadze fakt, iż zapewne większość z Was pracuje zawodowo w branży programistycznej, pozwoliliśmy sobie na opublikowanie ankiety dotyczącej zarobków programistów w Polsce. Oddaliście w sumie ponad 1000 głosów. Wyniki ankiety dostępne są na razie w postaci prostej mapki. W niedalekiej przyszłości postaramy się dostarczyć dokładniejszy raport.

Popularność serwisu devBlogi, czy devPytania można śledzić na wykresach, które wyświetlane są w stopkach serwisów. Dodatkowo, uruchomiliśmy profil Grupy devMedia.pl na Twitterze, który posłuży za nasz oficjalny mikro-blog.

Dziękujemy Wam wszystkim za udział w życiu społeczności dev*. Propozycje, sugestie oraz krytykę zostawiajcie w komentarzach, a my postaramy się uczynić nasze serwisy jeszcze lepszymi! :)

Zespół devMedia.pl.

2 komentarze:

pawlos pisze...

Gratulacje i powodzenia na następny rok działania.

Pozdrawiam,
Paweł

sokzzuka pisze...

Wszystkiego najlepszego dla devBlog-ów i niech nam działają sto lat ;)

Prześlij komentarz

Related Posts with Thumbnails