antylama.pl - zadajemy pytania związane z komputerami

Na początku roku programiści dostali swój serwis typu Q&A. Minęło 2,5 miesiąca, zarejestrowało się sporo użytkowników, zadano wiele pytań i udzielono wielu, najczęściej dobrych, odpowiedzi. Podczas tego krótkiego okresu udało się również zorganizować upominki, które zostały niedawno rozdane. Oby tak dalej ;]

Im szybciej uda nam się wydostać programistów z archaicznego stylu dyskusji opartego na phpBB, tym lepiej dla nas. Misją devPytań jest podniesienie poziomu dyskusji o programowaniu oraz umożliwienie szybszego i dokładniejszego znalezienia informacji przez szukających. Wszystko to dzięki wypróbowanej platformie. W katalogu serwisów opartych o StackExchange można zobaczyć, jak devPytania wypadają na tle innych serwisów Q&A.

Tak więc programiści pomagają już sobie jeśli chodzi o szeroko pojęte programowanie. Jaka jest więc ich druga pasja?

Komputery.

Wszyscy programiści są entuzjastami komputerów a większość uważa się za zaawansowanych użytkowników. Niemniej jednak, niejednokrotnie napotykamy na problemy, gdy chcemy podłączyć trzeci monitor, zainstalować odpowiedni soft na routerze, czy skonfigurować system operacyjny, żeby działał tak, jak chcemy. Problemy i dylematy związane z komputerami można by wyliczać w nieskończoność i każdego dnia znajdzie się ktoś, kto potrzebuje pomocy w tej kwestii. Tak więc skoro posiadamy już tyle wiedzy na temat komputerów — dzielmy się nią i pomagajmy sobie sprawdzonymi metodami.

Stąd pomysł na serwis:

antylama

Przedstawienie zasad uznajemy za zbędne. Wszystko jest tak, jak na devPytaniach — oprócz tematyki, którą w tym przypadku są komputery (sprzęt, oprogramowanie).

Dodaliśmy do tego tryb rozruchowy:

Tryb rozruchowy pomaga ukształtować społeczność, zanim strona zostanie udostępniona szerszej grupie odbiorców.

Wymagania co do reputacji są mniej restrykcyjne podczas trybu rozruchowego. Wszyscy użytkownicy mogą:

  • Zadawać pytania
  • Odpowiadać
  • Komentować
  • Tworzyć tagi
  • Zmieniać tagi pytań
  • Głosować

Będziesz zdobywał punkty reputacji w sposób normalny, ale ich brak nie spowoduje zablokowana części funkcjonalności serwisu.

Więcej możecie dowiedzieć się, przeglądając Poradnik trybu rozruchowego.

Jeśli już mowa o dodatkach, to oprócz logowania się za pomocą OpenId pojawiła się możliwość zakładania kont na adres e-mail i hasło.

Tak więc ułatwmy sobie życie razem z antylamą! Zapraszamy!

5 komentarze:

Procent pisze...

Za-je-biś-cie. Grupa devMedia po prostu wymiata ze swoimi pomysłami;).

Tomasz Kowalczyk pisze...

No nie wiem, zobaczymy jak to się rozwinie - ja do tej pory korzystałem wyłącznie z angielskojęzycznych serwisów.

rafek pisze...

@Tomasz Kowalczyk: Chciałbym zaznaczyć, iż antylama jest skierowana nie tylko do społeczności programistów, ale do szeroko pojętej społeczności ludzi mających do czynienia z komputerami. Programiści, jako podzbiór tej społeczności często posiadają wiele specjalistycznej wiedzy komputerowej, którą mogą się podzielić - po polsku, z ludźmi, którzy z komputerów korzystają, mają problemy, a języka angielskiego swobodnie nie używają. :)

Tomasz Kowalczyk pisze...

Nie ma sprawy, w końcu po to prowadzę bloga. Po polsku. ;]

Anonimowy pisze...

W tym wątku na antylamie powstał zalążek ciekawej dyskusji na temat serwisu.

Prześlij komentarz

Related Posts with Thumbnails