Reklamy

reklama

Z pewnością zwróciliście uwagę, że do niedawna w serwisach devBlogi oraz devPytania nie było reklam. Powodem tego był fakt, iż sami ich nie lubimy i staraliśmy się trzymać tego tak długo, jak było to możliwe. To się jednak niestety zmieni. Serwis devPytania działa w oparciu o platformę StackExchange, której (darmowy) okres BETA testów niedługo się kończy. W związku z tym utrzymanie serwisu będzie trochę kosztować. Doszliśmy do wniosku, iż reklamy kontekstowe Google będą najmniej inwazyjną formą reklamy.

Ponadto jesteśmy w trakcie pozyskiwania sponsorów naszej działalności. Do tej pory odezwały się: firma Telerik oraz wydawnictwo Manning Publications Co. — mogą nam podarować kilka licencji oraz e-booków (na przykład z Manning Early Access Program), które możemy dowolnie rozdać (o czym niebawem). Oczywiście będzie się to wiązało z wyświetleniem pewnego rodzaju reklam w naszych serwisach.

Dochodząc do sedna, chcielibyśmy się dowiedzieć, czy (i jak bardzo) będą Wam przeskadzały reklamy zamieszczone w serwisach devBlogi oraz devPytania:

Zachęcamy do oddania głosu w sondzie oraz do podzielenia się swoimi opiniami w komentarzach.

Zespół devBlogi

15 komentarze:

Anonimowy pisze...

Jeżeli nie będzie video - szczególnie gadającego, top layerów, pop-upów i jakichś strasznie jaskrawych animacji to nie ma problemu.

Anonimowy pisze...

Brakuje opcji w ankiecie: "Mnie to ryba, mam AdBlocka" :P

scanner pisze...

Na serwisach, które się regularnie odwiedza AdBlocka się wyłącza :). MNie tam ryba, byle do mnie nic nie gadało i latało przed oczami.

Anonimowy pisze...

O ile to będą reklamy kontekstowe, to nawet tu adblocka nie włącze. Ale jak zaczną mi przeszkadzać w czytaniu, to tak samo jak reszta zablokuje i tyle ;-)

Tomasz Kowalczyk pisze...

nie wiem, ja mam wszędzie włączonego adblocka i nie czuję się z tego powodu w żaden sposób biedniejszy ;] ale mógłbym rozważyć warunkowe wyłączenie na devblogach ;]

koziołek pisze...

Jeżeli były by nieinwazyjne to czemu by nie.

Anonimowy pisze...

Jeżeli nie będzie flasha, to nie mam nic przeciwko (czyli żeby strona nie zabierała mi 90% CPU na migającą reklamę).

Łukasz Kurowski pisze...

A ja powiem CNPROG, darmowe i w Django.

Immortal pisze...

@Łukasz Kurowski

To może w takim razie ściągnij sobie CNPROG, dostosuj do własnych potrzeb, zlokalizuj na język polski, znajdź hosting, a potem utrzymuj, rób backupy itp. itd.

rafek pisze...

@Łukasz Kurowski

Jasne, gdybym nie pracował na etacie, nie miał żony i dziecka, to może bym rozważył tę opcję -- póki co, chcemy dać coś od siebie, a doba ma tylko 24h.

Łukasz Kurowski pisze...

Ja tłumaczyłem już cnproga robić można to intuicyjnie, a hosting np. megiteam.pl

Minder pisze...
Ten komentarz został usunięty przez autora.
WhiteLightning pisze...

Zalezy od typu reklamy, malo inwazyjna kontekstowa, ad taily, linki z boku itd (generalnei statyczna jest ok. Wyskakujace niewiadomo co, z dzwiekiem, uciekajacym krzyzykiem - bede czytal tylko blogi w oryginale:)

Anonimowy pisze...

nie mam nic przeciwko reklamom, jednakże NACHALNYM reklamom mówię STOP i opuszczam stronę. Ostatnio wyskoczyła mi flash'owa reklama firmy motoryzacyjnej zajmująca CAŁY ekran, bez możliwości wcześniejszego zamknięcia. Jeśli to ma zachęcić do zakupu produktu to ktoś jest na bakier z marketingiem...

godlark pisze...

Mogą być, byle żeby nie były nachalne i co najważniejsze mają być dopasowane do treści devblogów.

Prześlij komentarz

Related Posts with Thumbnails