Z Nowym Rokiem nowym krokiem - devPytania.pl

Prawdopodobnie wielu z Was zna bądź słyszało już o społeczności StackOverflow, której wspólnymi siłami, w bardzo krótkim czasie, udało się stworzyć jedną z najciekawszych i najprzydatniejszych stron typu Q&A (pytania i odpowiedzi). Dzięki uprzejmości twórców tego serwisu, mamy przyjemność zaprezentować Wam jego polską wersję — devPytania.

Ogólną ideę przyświecającą temu przedsięwzięciu najlepiej chyba przedstawił Jeff Atwood (jeden z tworców SO):

StackOverflow najłatwiej chyba zdefiniować jako przeciwieństwo serwisu Experts Exchange (czyli bez wywołującego mdłości brudu moralnego i prawie-legalnych optymalizacji dla wyszukiwarek internetowych) w połączeniu z Wikipedią i serwisem Reddit. Jest serwisem tworzonym przez programistów dla programistów z końcowym zamiarem kolektywnego zwiększania dobrej programistycznej wiedzy z całego świata. Niezależnie od tego, w jakim języku programujesz bądź jakiego systemu operacyjnego używasz — naszym celem jest lepsze programowanie.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat naszej nowej inicjatywy, zaglądnijcie do działu O serwisie.

Gorąco zachęcamy do dołączenia do społeczności devPytania — być może wspólnie uda nam się, podobnie jak na SO, stworzyć równie użyteczną skarbnicę wiedzy programistycznej w naszym jakże pięknym, ojczystym języku :]

Do zobaczenia na devPytania.pl!

Logo devPytania.pl

16 komentarze:

Immortal pisze...

Zapomnieliśmy dodać, że w związku z tym, że prace nad lokalizacją serwisu ciągle trwają, prosimy o wyrozumiałość i zgłaszanie ewentualnych błędów i niedociągnięć :]

Krzysztof pisze...

oby się udało i jak najszybciej serwis rósł. SO jest świetny, jeśli czegoś szukam i w wynikach google'a pojawia się SO, to pierwsze co sprawdzam i zazwyczaj się nie zawodzę. Mam nadzieję że ten serwis też będzie równie pomocny

Anonimowy pisze...

Swietna inicjatywa

Anonimowy pisze...

Będzie trudno bo wszyscy i tak będą korzystać z oryginału. W tej branży nieznajomość języka angielskiego nie istnieje.

Anonimowy pisze...

@Anonimowy: Masz rację, znajomość j. angielskiego nie istnieje - niemniej jednak istnieje wiele forów internetowych, które skupiają programistów, a są po polsku. Moim zdaniem, coś takiego może się przydać.

Immortal pisze...

Zdajemy sobie sprawę, że może być ciężko. Ale tak sobie myślę, że jest wiele osób, które nie czują się na tyle na siłach, żeby formułować swoje pytania po angielsku albo po prostu wygodniej im jest pisać po polsku.

Michał Molenda pisze...

Pomysł super, wszystko super tylko ta nazwa. Beznadziejna :)

Anonimowy pisze...

@michał - a co, mieli o nazwać przepelnieniestosu.pl ? :D

Anonimowy pisze...

a w ogóle to całkiem niedawno powstało 9fingers, więc jestem ciekaw która inicjatywa bardziej i szybciej się rozwinie :)

Immortal pisze...

@up: Proszę nam tu nie reklamować konkurencji ;)

Anonimowy pisze...

Zarejestrowany, jak będę miał problemy to oczywiście będzie to moje pierwsze miejsce w szukaniu pomocy. Nie bardzo mi się chce czytać po angielsku (nie znam go tak dobrze), ale nazwa faktycznie troszę idioyczna.

Immortal pisze...

Może jest ktoś, komu jednak podoba się domena devPytania.pl i napisze o tym tutaj, żebyśmy tak całkowicie się nie załamali? ;(

Cykus pisze...

@immortal mi tam się bardzo podoba. Nie ma powodów do załamki hehe

Anonimowy pisze...

opublikujcie info na dotnetomaniaku / widac glownie skupila sie tam spolecznosc php

rafek pisze...

@Anonimowy: powiedziałbym, że pytania są raczej zróżnicowane, aczkolwiek względnie dużo dotyczy php.

Anonimowy pisze...

Mi rowniez: ) na pewno skorzysram z serwisu. Pozdrawiam
shark

Prześlij komentarz

Related Posts with Thumbnails